Haberler

May 31, 2021

Bulamaç Pompasının Aşınması Nasıl Azaltılır

Bulamaç pompasının aşınması nasıl azaltılır?

 

Bulamaç pompaları, kum ve katı parçacıklar içeren bulamacın taşınması için uygundur ve çoğunlukla madenlerde kullanılır.

 

Bulamaç pompasının aşınmasını ve yıpranmasını azaltmak için, aşağıdakiler gibi günlük bakım işlerinin yapılması gerekir:

 

(1) Ekipmanı temiz, kuru, yağsız ve sızıntılardan arındırın.

 

(2) Pompanın çalışma sesinin normal olup olmadığını, titreşim veya sızıntı olup olmadığını kontrol edin ve sorunları zamanında çözün.

 

(3) Braketteki yağ seviyesinin her gün uygun olup olmadığını kontrol edin.Doğru yağ seviyesi, yağ seviyesi çizgisine yakındır ve ± 2 mm'yi geçmemelidir.

 

(4) Havuzdaki bulamacın boşaltıldığı durumda çalışmak kesinlikle yasaktır, çünkü boşaltılmış durumda çalışan bulamaç pompası sadece şiddetli bir şekilde titremeyecek, aynı zamanda pompanın ömrünü de etkileyecektir.

 

(5) Pompanın izin verilen geçişini aşan metal nesnelerin ve büyük katı parçacıkların pompaya girmesi kesinlikle yasaktır.Ayrıca akış parçalarına zarar vermemek, pervane ve akış kanalını tıkayarak pompanın normal çalışmamasına neden olmamak için pompa içerisine kauçuk, pamuk ipliği, plastik ve diğer esnek malzemelerin girilmesi kesinlikle yasaktır.

 

(6) Salmastra suyunun ve soğutma suyunun basıncının ve akışının uygun olup olmadığını daima kontrol edin.

 

hakkında en son şirket haberleri Bulamaç Pompasının Aşınması Nasıl Azaltılır  0

 

İletişim bilgileri